سولفات روی | سولفات روی 7آبه | سولفات روی خشک | روی سولفات

سولفات روی خالص

قادر به تولید و ارائه سولفات روی خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی بسیار عالی برای تمامی مصارف

سولفات روی یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول شیمیایی ZnSO4* n H2O است که در صنعت معمولا بصورت 7 آبه و یا خشک تولید می شود. سولفات روی به عنوان یک مکمل غذایی در انسان ها و همچنین در گیاهان بوفور مصرف می شود. عوارض ممکنه از مصرف سولفات روی می تواند درد شکم، استفراغ، سردرد و احساس خستگی باشد که صنایع ایران شیمی بیشتر این ماده را بصورت صنعتی ارائه می کند و در ذیل نیز در رابطه با مصارف صنعتی این ماده ارزشمند اطلاعاتی ارائه شده است.

سولفات روی معمولا از واکنش هر نوع ترکیبات روی (فلز روی، اکسید روی و نمک های روی) با اسید سولفوریک تولید می شود.

Zn + H2SO4 + 7 H2O → ZnSO4(H2O)7 + H2

ZnO + H2SO4 + 6 H2O → ZnSO4(H2O)7

سولفات روی در صنایع غذایی و صنایع دیگر شیمایی کاربرد فراوانی دارد.

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه سولفات روی با درجه خلوص بالا بصورت کریستال و پودری در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف روی و سولفات روی خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز سولفات روی 7آبه و همچنین سولفات روی خشک کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757- 04433484784

مصارف صنعتی سولفات روی

   عمده ترین مصرف سولفات روی در صنعت کشاورزی و یک ماده منعقد کننده در صنعت ابریشم مصنوعی می باشد این نیز یک پیش ماده برای رنگدانه لیتوفون می باشد.

   مصارف ریز سولفات روی در صنعت کشاورزی عبارتند از:انواع سولفات روی تولیدی

   سولفات روی کریستالی 20 الی 22 درصد

   سولفات روی پودری 31 الی 33 درصد

  خاکهایی که دارای کمبود روی هستند، اگر عرضه روی کافی نباشد گیاه با وجود هر گونه حساسیتی که به کمبود روی داشته باشد، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. ذرت، گندم، برنج، سویا، نخود، سورگوم، مرکبات و انگور (بسیار حساس) همه نحت تاًثیر کمبود روی هستند. درختان مرکبات در جنوب و شمال ایران نسبت به سایر درختان میوه مثل سیب ، گلابی و هلو نسبت به کمبود روی حساستر هستند. برخی محصولاتی که نسبت به کمبود روی مقاوم هستند عبارتند از هویچ، سبزیجات و جو . همچنین در خاکهایی که دارای کمبود روی هستند، اگر عرضه روی کافی نباشد گیاه با وجود هر گونه حساسیتی که به کمبود روی داشته باشد، تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

 

ایران شیمی
سولفات روی خالص
تولید و فروش سولفات روی خالص امتیاز 4.5 ستاره از 896 بیننده
   

بالا +