اسیتات پتاسیم |  استات پتاسیم آزمایشگاهی

استات پتاسیم خالص

قادر به تولید و ارائه استات پتاسیم محلول و پودر با خلوص 99% در هر مقدار درخواستی برای تمامی مصارف

استات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول KCH3COO  ,بصورت پودر های سفید رنگ که خاصیتی آبش ونده دارد، می باشد؛ استات پتاسیم در بسیاری از صنایع مانند ضد یخ در فرودگاه ها، آتش خاموش کن در صنعت تولید کنندگان کپسول های آتش نشانی، افزودنی مواد خوراکی به منظور تنظیم کننده و نگهدارنده اسیدیته مواد غذایی و صنایع دیگر مورد مصرف واقع می شود.

استات پتاسیم معمولا از واکنش اسید استیک با مواد پتاسیم دار مانند هیدرواکسید پتاسیم یا کربنات پتاسیم تولید می شود.

CH3COOH + KOH  ®  CH3COOK + H2O

این واکنش از نوع واکنش های خنثی سازی اسید - باز شناخته می شود. از واکنش خنثی سازی آب، اسید استیک و هیدراکسید پتاسیم نمک استات پتاسیم حاصل می شود.

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه استات پتاسیم با درجه خلوص 99% بصورت پودر و (محلول در هر میزان درخواستی) می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف پتاسیم و استات پتاسیم خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز استات پتاسیم کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757

موراد مصرف استات پتاسیم :

   ضد یخ :
از استات پتاسیم می توان به عنوان ضد یخ به جای نمک های کلریدی مانند سدیم کلراید، کلسیم کلراید و یا منیزیم کلراید استفاده نمود. مزیت استفاده از استات پتاسیم خورندگی بسیار پایین این ماده نسبت به کلرید ها می باشد لذا با وجود قیمتی بالاتر استفاده از این ماده در فرودگاه ها ارجح است.

   کپسول های آتش نشانی کلاس K :
استات پتاسیم به عنوان عامل خاموش کننده آتش در کپسول های آتش نشانی کلاس K استفاده می شود؛ زیرا باعث خنک شدن محیط و همچنین استات پتاسیم لایه ای بر روی سطح تشکیل می دهد که باعث خاموش شدن آتش می گردد.

   افزودنی مواد غذایی:
استات پتاسیم به عنوان افزودنی موادغذایی جهت تنظیم اسیدیته و همچنین به عنوان نگهدارنده مصرف می شود.

   پزشکی و بیو شیمی :
در داروسازی استات پتاسیم به دلیل تجزیه شدن به بی کربنات پتاسیم و کمک به خنثی سازی حالت اسیدی، به عنوان پروتوکل جایگزین در درمان کتواسیدوز دیابتیک ( diabetic ketoacidosis ) استفاده می شود. در زیست شناسی مولکولی : استات پتاسیم قبلا بدلیل تسریع بخشیدن به خروج دودسیل سولفات و همچنین پروتئین ها از پروتئین های استخوان و DNA، استفاده  میشد همچنین قبلا به عنوان عامل رسوبی اتانول از DNA استفاده میشد.

   مجازات اعدام :
در ژانویه سال 2015 بصورت اشتباهی از استات پتاسیم به جای کلرید پتاسیم برای اعدام زندانی در اوکلاهاما استفاده شد.

   صنعت کاتالیست :
استات پتاسیم قبلا به عنوان کاتالیزور برای تولید پلی اورتان ها استفاده میشد.


 

ایران شیمی
استات پتاسیم خالص
استات پتاسیم خالص آزمایشگاهی و صنعتی با خلوص 99% و 99.99% برابر با مرک و قابل مصرف در تمامی صنایع امتیاز 4.5 ستاره از 956 بیننده

 

بالا +