اکسید کلسیم | اکسید کلسیم خالص

اکسید کلسیم خالص

قادر به تولید و ارائه اکسید کلسیم صنعتی و خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی بسیار عالی برای تمامی مصارف

اکسید کلسیم یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول شیمیایی CaO است که معمولا بصورت پودر سفید رنگ می باشد؛ اکسید کلسیم ماده اصلی تشکیل دهده آهک می باشد لازم بذکر است که اکسید کلسیم به مقدار ناچیزی در آب حل می شود.

اکسید کلسیم بوسیله تجزیه حرارتی در 850 درجه سانتیگراد از سنگ آهک که معمولا کربنات کلسیم است تولید می شود.

آهک پایدار نیست و زمانی که هوا خنک و سرد می شود بصورت خود به خود با دی اکسید کربن هوا واکنش می دهد و بطور کامل به کربنات کلسیم تبدیل می شود.

CaCO3(s) → CaO(s) + CO2(g)

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه اکسید کلسیم و هیدروکسید کلسیم با درجه خلوص های 92.0 الی 96 درصد بصورت پودری، در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف کلسیم و اکسید کلسیم و هیدروکسید کلسیم ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز هیدروکسید کلسیم کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757

بخش فروش

مصارف اکسید کلسیم :

   هرگاه بر روی اکسید کلسیم (آهک زنده) آب ریخته شود، بر اثر واکنش با آب، گرما ایجاد می‌کند که موجب بخار شدن قسمتی از آب می‌شود. در این عمل، آهک بر اثر جذب آب، متورم شده، سپس به‌صورت گرد سفیدی در می‌آید که اصطلاحا آهک مرده نامیده می‌شود (زیرا در تماس با آب، دیگر واکنشی از خود نشان نمی‌دهد)، این عمل را شکفته شدن آهک نیز می‌گویند. هر گاه مقداری آب به آهک مرده اضافه شود، به شیر آهک تبدیل می‌شود که اگر آن را صاف کنیم، محلول زلالی که در حقیقت محلول سیرشده هیدروکسید کلسیم در آب است، حاصل می‌شود که به آب آهک موسوم است. آب آهک کاربردهای بسیاری در صنایع شیمیایی دارد. مثلا در تهیه هیدروکسید سدیم، آمونیاک، هیدروکسید فلزات، پرکلرین و به‌ویژه در استخراج منیزیم از آب دریا بکار می‌رود.

   استات کلسیم به عنوان افزودنی خوراکی مخصوصا در صنعت آب نبات به عنوان تثبیت کننده و بافر مورد استفاده قرار می گرفت.

   محلول اشباع استات کلسیم در الکل یک ژل نیمه جامد را تشکیل می دهد که قابل اشتعال می باشد و معمولا در صنعت به عنوان ژل آتش زا شناخته می شود.

   معلمان شیمی معمولا از ترکیب محلول استات کلسیم با اتانول گلوله های برفی سفید رنگ در آزمایشگاه ها برای دانش آموزان آماده می کنند. بدلیل اینکه این ژل شبیه گلوله برفی است به این نام شناخته می شود.

 

ایران شیمی
اکسید کلسیم صنعتی و خالص
تولید و فروش اکسید کلسیم صنعتی و خالص امتیاز 4.0 ستاره از 670 بیننده
   

بالا +