استات نقره | استات نقره فوق خالص

استات نقره خالص

قادر به تولید و ارائه استات نقره خالص و استات نقره فوق خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی برابر با مرک آلمان

استات نقره با فرمول شیمیایی Ag(CO3COO) یک ماده شیمیایی معدنی با کریستال های سفید توپر می باشد و در آزمایشگاه ها به عنوان منبعی از ین های نقره و فاقد دیگر آنیون های اکسید کننده است. قبلا استات نقره به عنوان ماده اولیه برخی از داروهای ضد سیگار نیز استفاده می شد. استات نقره را بصورت سنتزی می توان با واکنش اسید استیک و کربنات نقره در دمای 45 الی 60 درجه سانتیگراد بعد از خنک شدن طبیعی ماده در دمای اتاق تولید کرد (رسوب می کند).

2 CH3CO2H + Ag2CO3    2 AgO2CCH3 + H2O + CO2

استات نقره

همچنین می توان از ترکیب استات سدیم مایع در محلول غلیظ نیترات نقره استات نقره را تولید کرد. ساختار استات نقره بصورت حلقه های هشت وجحی با مرکزیت نقره می باشد.

در صنعت بهداشت و سلامت، محصولات حاوی استات نقره در آدامس ها، اسپری ها و قرص های مکیدنی و زیر زبانی به منظور جلوگیری از افراد سیگاری جهت مصرف سیگار استفاده می شده است. نقره موجود در این محصولات وقتی با دود سیگار مخلوط می شد یه طعم فلزی ناخوشایندی ایجاد میکرد و درنتیجه مانع مصرف سیگار می شد.


مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه استات نقره فوق خالص با درجه خلوص 99.9 الی 99.99 درصد در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف نقره و استات نقره فوق خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز استات نقره کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433484784

معرفی نقره :

   نقره ، یکی از عناصر شیمیایی، با نشانه Ag ، دارای عدد اتمی 47 ، وزن اتمی 107.8682 و در گروه یک فرعی (IB) جدول تناوبی قرار گرفته است. نقره فلزی سفید مایل به خاکستری و براق است و از نظر شیمیایی یکی از فلزات سنگین و از جمله فلزات نجیب و از نظر تجارتی عنصری گرانبها تلقی می‌گردد. نقره یکی از عناصری است که از گذشته های دور و دورانهای باستان بعنوان یک فلز شناخته شده و مورد استفاده واقع میشده و از آن در کتابهای فراعنه مصری ، که قدمت این کتابها به حدود 3600 سال قبل از میلاد مسیح بالغ می‌گردد، بعنوان فلزی که از نظر ارزش دارای {5}{2}frac\ ارزش طلا است، یاد شده است. از نقره ، 25 ایزوتوپ رادیواکتیو شناخته شده اند که دارای اجرام اتمی 102 الی 117 می‌باشند. نقره معمولی از دو ایزوتوپ با جرمهای 107 و 109 تشکیل شده است.


خصوصیات فلز نقره :

   نقره خالص فلزی براق و نسبتا نرم است که تا اندازه ای سخت تر از طلاست. زمانیکه این فلز پرداخت شود، دارای درخشندگی می‌شود و می‌تواند 95% از نور تابیده به خود را بازتاب نماید. این عنصر در میان کلیه فلزات ، مقام بهترین رسانا در زمینه گرما و الکتریسیته را دارا است و در زمینه قدرت چکش خواری و مفتول شوندگی دارای مرتبه دوم پس از طلا است. چگالی نقره 10.5 برابر آب است، بصورتیکه یک متر مکعب از آن دارای وزن 10500 کیلوگرم می‌باشد. نقره در 961 درجه سانتیگراد ذوب شده و در حدود 2200 درجه سانتیگراد می‌جوشد.

   طلا و نقره مانند محلولهای واقعی می‌توانند در هر نسبتی با یکدیگر مخلوط شده و آلیاژ تشکیل دهند. کیفیت نقره و یا بعبارت بهتر عیار آن بر حسب تعداد قسمت نقره خالص در 1000 قسمت مخلوط فلزات بیان می‌گردد و بطور معمول نقره تجاری دارای عیار 999 است.


ترکیبات نقره :

نقره در ترکیباتش اکثرا بصورت یک ظرفیتی است. لکن اکسید ، فلوئورید و سولفید دو ظرفیتی نقره نیز ملاحظه شده است. تعدادی از ترکیبات مهم نقره عبارتند از:


ایران شیمی
استات نقره فوق خالص
تولید و فروش استات نقره 99.99% برابر با مرک آلمان امتیاز 4.95 ستاره از 607 بیننده

   

بالا +