استات سدیم | استات سدیم خالص | سدیم استات

استات سدیم خالص

قادر به تولید و ارائه استات سدیم در هر مقدار درخواستی به منظور صادرات و تمامی مصارف دیگر

   استات سدیم یا سدیم استات یک ماده معدنی با فرمول شیمیایی Na(CH3COO) / NaOAc بصورت کریستال های سفید بیرنگ ،که خاصیت آبشوندگی دارد، می باشد همچنین این ماده مصارف بسیار زیادی در صنعت دارد. استات سدیم معمولا در مصارف آزمایشگاهی از واکنش کربنات سدیم با اسید استیک (عامل شستشو دهنده) - با بی کربنات سدیم (جوش شیرین) - سدیم هیدروکسید (آب قلیایی صابون) تولید می شود.

   در صنعت معمولا استات سدیم از واکنش اسید استیک با هیدروکسید سدیم بدست می آید.

CH3COOH + NaOH → CH3COONa + H2O

   از استات سدیم( Sodium Acetate ) می توان برای تولید استر با هالید آلکیل مانند "بروم اتان" استفاده کرد..

CH3COONa + BrCH2CH3 → CH3COOCH2CH3 + NaBr

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه استات سدیم با خلوص بالا در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف  استات سدیم خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز استات سدیم کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04433432757 - 04432238582

کاربرد استات سدیم | مصارف استات سدیم :

   در صنعت:
از استات سدیم برای خنثی سازی اسید استیک در محلول فاظلاب صنایع نساجی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین یه عنوان عامل ضد آفتاب در رنگ های آنیلی می باشد.

استات سدیم مانع از تولید حرارت زیاد در دباغی با کروم (در صنعت تولید لاستیک مصنوعی) می باشد.

در فرایند تولید پدهای یکبارمصرف پنبه ای از استات سدیم به منظور  حذف الکتریسیته ساکن استفاده  می شود.

   صنعت بتن (افزایش طول عمر بتن):
از استات سدیم به عنوان (درذگیر بتن) جهت کاهش صدمات آب به بتن استفاده  می شود، از طرفی سدیم استات بیخطر بوده و به محیط زیست آسیب نمی زند و از سوی دیگر نسبت به اپوکسی های دیگر ارزانتر می باشد لذا جایگزین مناسبی برای اپوکسی های آب بندی بتن می باشد.

   محلول بافر ( ثابت نگه دارنده PH محلول):
استات سدیم به عنوان باز مزدوج اسید استیک، یک محلول استات سدیم و اسید استیک می تواند بافری برای ثابت نگه داشتن پی اچ محلول برای مدت نسبتا طولانی ای باشد، این بافر در واکنش های بیوشیمی که انجام واکنش ها به پی اچ محلول بستگی دارد، می تواند بسیار مؤثر باشد.

 


سایر کاربرهای استات سدیم

   استات سدیم به عنوان پد گرمازا:
استات سدیم در پدهای گرمازا (پدهای گرمشونده برای دست) و یخ داغ مورد استفاده قرار می گیرد. کریستال های استات سدیم سه آبه در دمای 58 درجه سانتیگراد ذوب می شود. زمانی که به استات سدیم حرارتی بالاتر از دمای ذوب داده شود و پس از آن خنک شود به حالت فوق اشباع درمی آید و تولید حرارت می کند و باعث گرم شدن محیط خود می شود.ایران شیمی
استات سدیم خالص
تولید و فروش استات سدیم دارویی و صنعتی با خلوصهای 99.0% الی 99.99% برای تمامی مصارف صنعتی و آزمایشگاهی و دارویی امتیاز 4.9 ستاره از 1022 بیننده

بالا +