سولفات پتاسیم | سولفات پتاسیم خشک | پتاسیم سولفات

سولفات پتاسیم خالص

قادر به تولید و ارائه سولفات پتاسیم خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی بسیار عالی برای تمامی مصارف

سولفات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول شیمیایی K2SO4 به رنگ پودر سفید و محلول در آب می باشد عمده مصرف سولفات پتاسیم یا سولفات پتاس در صنعت کشاورزی به عنوان کود کشاورزی جهت تامین پتاسیم و سولفور خاک می باشد.

تقریبا در سال 1985 حدود یک و نیم میلیون تن از این ماده تولید شده است. سولفات پتاسیم معمولا از واکنش کلرید پتاسیم با اسید سولفوریک تولید می شود البته در ایران برای تامین سولفات پتاسیم خالص مورد نیاز کشاورزان، سولفات پتاسیم صنعتی را خالص سازی می کنند.

2KCl + H2SO4 → 2HCl + K2SO4

سولفات پتاسیم برخلاف سولفات سدیم آب تبلور ندارد و کریستال نمک پتاسیم سولفات به شکل دو اهرام شش طرفه شبیه لوزی بوده و بسیار سخت، تلخ و شور می باشند

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه سولفات پتاسیم با درجه خلوص بالا بصورت پودری در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف پتاسیم سولفات خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز سولفات پتاسیم کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757

مصارف صنعتی سولفات پتاسیم

   سولفات پتاسیم بدلیل نداشتن ین کلر در صنعت کشاورزی جهت تامین میزان پتاسیم و سولفور خاک عمده ترین مصرف را دارد. مصرف سولفات پتاسیم معمولا برای تنباکو، برخی میوه ها و سبزیجات ترجیح داده می شود.

   مصارف ریز سولفات پتاسیم در صنعت کشاورزی عبارتند از:
دلایل استفاده از پتاسیم سولفات در کشاورزی

  1.   بهبود دهنده عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی

  2.   افزایش دهنده مقاومت محصولات به آفات، بیماری های گیاهی و انواع استرس های محیطی

  3.   ایده آل برای مصرف در هر نوع روش آبیاری و محلول پاشی برگی

  4.   قابل مصرف در خاک های اسیدی و قلیایی

  5.   پیشنهاد مناسب برای پیشگیری از تجمع نیترات بخصوص در محصولاتی مانند سیب زمینی و ایده آل برای گیاهان حساس به شوری (سیب، گلابی، هلو، لوبیا، هویج، کاهو، پیاز.....) به دلیل فقدان کلر

  6.   شاخص آبشویی و ضریب شوری کم نسبت به سایر کود های پتاسیمی

  7.   افزایش ارزش غذایی محصولات به دلیل اثر مثبت در تولید انواع ویتامین ها، نشاسته و قندها

  8.   کاهش دهنده pH در منطقه ریز و سفر ریشه
اهمیت استفاده از سولفات پتاسیم

  فعال کردن بیش از50 آنزیم، ساخت پروتئین ها، دخالت در فتوسنتز، تنظیم فشار اسمزی، بزرگ شدن سلول ها، تحریک تقسیم سلولی و رشد، تنظیم حرکات روزنه ها، کمک به انتقال شیر پرورده، تنظیم موازنه آنیون و کاتیون، افزایش کارائی مصرف آب، افزایش مقاومت به خشکی، سرمازدگی و شوری، افزایش مقاومت به خوابیدگی غلات، کمک به تثبیت ازت در گیاهان تیره بقولات.

  سولفات پتاسیم را با ترکیبات حاوی کلسیم مخلوط نکنید زیرا رسوب سولفات کلسیم تشکیل شده و کاملا خاصیت هر دو ماده از بین می رود.

  

ایران شیمی
سولفات پتاسیم خالص
تولید و فروش سولفات پتاسیم خالص امتیاز 4.8 ستاره از 2021 بیننده
   

بالا +