اکسید روی | اکسید روی خالص | روی اکسید

اکسید روی خالص

قادر به تولید و ارائه اکسید روی خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی بسیار عالی برای تمامی مصارف

اکسید روی یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول شیمیایی ZnO است که در آب نامحلول بوده و به رنگ سفید می باشد. اکسید روی دارای مصارف بسیار گسترده ای است که به عنوان افزودنی در لاستیک، پلاستیک، سرامیک، شیشه، سیمان،  گریس (روان کننده)، رنگ ها، پماد، چسب، درزگیر، رنگدانه و ... استفاده می شود. اکسید روی بوفور در معادن یافت می شود ولی در صنعت بصورت سنتز خالص سازی و حتی تولید می شود.

اکسید روی به عنوان یک نیمه هادی مطلوب نیز می باشد؛ این نیمه هادی دارای خواص مطلوبی مانند: شفافیت، تحرک الکترون بالا، باند گپ گسترده و شبتابی قوی در دمای اتاق می باشد. از این خواص اکسید روی در برنامه های کاربردی برای الکترون های شفاف در صفحات نمایش کریستال مایع (شیشه های عایق حرارتی و مصرف انرژی کم) استفاده می شود و در صنعت الکترونیک به عنوان غشای نازک ترانزیستور و دیود ساطع کننده نور مورد استفاده قرار می گیرد.

یران شیمی قادر به ارائه اکسید روی با انواع درجه خلوص ها 70 الی 99.99 درصد بصورت پودری در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف روی و اکسید روی خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز اکسید روی کلیک کنید.

 

برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757

مصارف اکسید روی :

   اکسید روی به مقدار 105 هزار تن در سال به سه روش اصلی تولید می شود.
   1) روش غیر مستقیم :
در این روش فلز روی در بک بوته گرافیکی در 1000 درجه سلسیوس ذوب می شود در این حرارت بخار روی با اکسیژن هوا همراه با ساطع کردن نور روشنی واکنش داده و اکسید روی تولید می شود، سپس ذرات اکسید روی به منظور بسته بندی به محفظه خنک کن هدایت می شود.در این روش ذرات اکسید روی از 0.1 تا چند میکرومتر می باشد. تقریبا بر اساس وزنی بیشترین تولید اکسید روی از همین روش می باشد.

   2) روش مستقیم :
در روش مستقیم که تقریبا شبیه به روش غیر مستقیم است از حرارت دهی به یک منبع کربن به منظور بخار کردن روی استفاده می شود که در این روش روی مصرف شده ناخالص بوده و خاک روی می باشد.

   2) فاز آبی روش شیمیایی :
مقدار کمی از اکسید روی تولیدی از روش فاز آبی شیمیایی است که در این روش روی به صورت نمک کربنات یا هیدرواکسید رسوبی تولید می شود و پس از فیلتر شدن خشک شده و در دمای 800 درجه سانتیگراد کلسینه می شود و اکسید روی تولید می شود.

صنایع مصرفی اکسید روی :

صنایع مصرفی اکسید روی بسیار زیاد است که در اینجا پرمصرفترین و مهمترین مصارف اکسید روی ارائه شده است.

 

ایران شیمی
اکسید روی | اکسید روی خالص
تولید و فروش اکسید روی خالص امتیاز 4.85 ستاره از 1162 بیننده
   

بالا +