اکسید نقره | اکسید نقره فوق خالص

اکسید نقره خالص

قادر به تولید و ارائه اکسید نقره خالص و اکسید نقره فوق خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی برابر با مرک آلمان

اکسید نقره با فرمول شیمیایی (Ag2O) ترکیبی سیاه یا قهوه ای تیره است و معمولا برای تولید ترکیبات و نمک های دیگری از نقره مورد مصرف واقع می شود.

اکسید نقره معمولا در تولید باتری های اکسید نقره مصرف می شد به مانند اکسیدI,III نقره Ag(I.III)O Ag4O4 . در شیمی آلی اکسید نقره به عنوان عاملی اکسید کننده خفیف شناخته می شود برای مثال برای اکسید کردن آلدهید ها به اسید های کربوکسیلیک؛ چنین واکنشهایی در صورتی که همزمان و درجا با نیترات نقره و هیدرواکسید های آلکالی انجام شود بهترین نتیجه را خواهد داشت.

اکسید نقره را میتوان از ترکیب محلول رقیق نیترات نقره با هیدروکسیدهای آلکالی تولید کرد.

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه اکسید نقره فوق خالص با درجه خلوص 99 الی 99.999 درصد در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز اکسید نقره کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757

معرفی نقره :

   نقره ، یکی از عناصر شیمیایی، با نشانه Ag ، دارای عدد اتمی 47 ، وزن اتمی 107.8682 و در گروه یک فرعی (IB) جدول تناوبی قرار گرفته است. نقره فلزی سفید مایل به خاکستری و براق است و از نظر شیمیایی یکی از فلزات سنگین و از جمله فلزات نجیب و از نظر تجارتی عنصری گرانبها تلقی می‌گردد. نقره یکی از عناصری است که از گذشته های دور و دورانهای باستان بعنوان یک فلز شناخته شده و مورد استفاده واقع میشده و از آن در کتابهای فراعنه مصری ، که قدمت این کتابها به حدود 3600 سال قبل از میلاد مسیح بالغ می‌گردد، بعنوان فلزی که از نظر ارزش دارای {5}{2}frac\ ارزش طلا است، یاد شده است. از نقره ، 25 ایزوتوپ رادیواکتیو شناخته شده اند که دارای اجرام اتمی 102 الی 117 می‌باشند. نقره معمولی از دو ایزوتوپ با جرمهای 107 و 109 تشکیل شده است.


خصوصیات فلز نقره :

   نقره خالص فلزی براق و نسبتا نرم است که تا اندازه ای سخت تر از طلاست. زمانیکه این فلز پرداخت شود، دارای درخشندگی می‌شود و می‌تواند 95% از نور تابیده به خود را بازتاب نماید. این عنصر در میان کلیه فلزات ، مقام بهترین رسانا در زمینه گرما و الکتریسیته را دارا است و در زمینه قدرت چکش خواری و مفتول شوندگی دارای مرتبه دوم پس از طلا است. چگالی نقره 10.5 برابر آب است، بصورتیکه یک متر مکعب از آن دارای وزن 10500 کیلوگرم می‌باشد. نقره در 961 درجه سانتیگراد ذوب شده و در حدود 2200 درجه سانتیگراد می‌جوشد.

   طلا و نقره مانند محلولهای واقعی می‌توانند در هر نسبتی با یکدیگر مخلوط شده و آلیاژ تشکیل دهند. کیفیت نقره و یا بعبارت بهتر عیار آن بر حسب تعداد قسمت نقره خالص در 1000 قسمت مخلوط فلزات بیان می‌گردد و بطور معمول نقره تجاری دارای عیار 999 است.


ترکیبات نقره :

نقره در ترکیباتش اکثرا بصورت یک ظرفیتی است. لکن اکسید ، فلوئورید و سولفید دو ظرفیتی نقره نیز ملاحظه شده است. تعدادی از ترکیبات مهم نقره عبارتند از:


ایران شیمی
اکسید نقره
تولید و فروش اکسید نقره 99.99% برابر با مرک آلمان امتیاز 4.95 ستاره از 1023 بیننده
 

بالا +