استات کلسیم | استات کلسیم خالص

استات کلسیم خالص

قادر به تولید و ارائه استات کلسیم صنعتی و خالص در هر مقدار درخواستی با کیفیتی بسیار عالی برای تمامی مصارف

استات کلسیم یک ترکیب شیمیایی معدنی با فرمول شیمیایی Ca(CH3COO)2* H2O است که معمولا دارای 1 آب تبلور می باشد(زیرا استات کلسیم خشک بشدت رطوبت گیر است و سریعا به حالت منو هیدرات تبدیل می شود). استات کلسیم در دورنگ کرمی رنگ و سفید رنگ می باشد که رنگ سفید آن دارای خلوص بالایی است. کلسیم استات از واکنش نمک کلسیم با اسید استیک تولید می شود.

CaCO3(s) + 2CH3COOH(aq) → Ca(CH3COO)2(aq) + H2O(l) + CO2(g)

Ca(OH)2(s) + 2CH3COOH(aq) → Ca(CH3COO)2(aq) + 2H2O(l)

استات کلسیم

استات کلسیم را می توان از ترکیب آب و سرکه با کربنات کلسیم (موجود در پوسته تخم مرغ و یا سنگ های کربناته مانند سنگ آهک و مرمر) و یا هیدروکسید کلسیم تولید کرد.

مجموعه ایران شیمی قادر به ارائه استات کلسیم با درجه خلوص 97.0 الی 99 درصد بصورت کریستال پودری و محلول در هر میزان درخواستی می باشد. قابل ارسال به تمامی نقاط کشور. در زیر توضیحاتی در رابطه با مصارف کلسیم و استات کلسیم خالص ارائه شده است.

جهت دریافت مشخصات و آنالیز استات کلسیم کلیک کنید.


برای هرگونه اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید.

04432238582 - 04433432757

مصارف استات کلسیم :

   در بیماری های کلیوی ممکن است مقدار فسفات خون (هاپرفسفاتمی، باعث ایجاد مشکلات در استخوان می شود) افزایش یابد؛ لذا استات کلسیم با فسفات متصل شده و باعث کاهش مقدار فسفات خون می شود.

   استات کلسیم به عنوان افزودنی خوراکی مخصوصا در صنعت آب نبات به عنوان تثبیت کننده و بافر مورد استفاده قرار می گرفت.

   محلول اشباع استات کلسیم در الکل یک ژل نیمه جامد را تشکیل می دهد که قابل اشتعال می باشد و معمولا در صنعت به عنوان ژل آتش زا شناخته می شود.

   معلمان شیمی معمولا از ترکیب محلول استات کلسیم با اتانول گلوله های برفی سفید رنگ در آزمایشگاه ها برای دانش آموزان آماده می کنند. بدلیل اینکه این ژل شبیه گلوله برفی است به این نام شناخته می شود.

 

ایران شیمی
استات کلسیم صنعتی و خالص
تولید و فروش استات کلسیم صنعتی و خالص امتیاز 4.0 ستاره از 946 بیننده
   

بالا +